Osocze boagopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny, szczególnie dedykowany dla osób cierpiących na alergie.

Wampirzy lifting – zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem pacjentów medycyny estetycznej.

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego jest otrzymywany z własnej krwi pacjentki.

Po pobraniu, krew zostaje odwirowana, uzyskuje się aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykonywany także latem, słońce nie jest przeciwwskazaniem

Efekty zabiegu:osocze stosujemy w połączeniu z innymi zabiegami: z laserem frakcyjnym, z dermapenem, z radiofrekwencją mikroigłową.

osocze bogatopłytkowe

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwany dyskomfort. Pierwszy element to pobranie krwi około 10ml. Następnie podczas podawania preparatu – podobnie osocze bogatopłytkowejak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa moment ukłucia igłą.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu.

Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest dość szybki i prosty, jeśli wykonuje go doświadczony lekarz medycyny estetycznej. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową 8-10ml. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi.

Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się od 4 do 6 ml osocza bogatopłytkowego, który działa poprzez aktywację płytek krwi, zawarte w pobranym osoczu, pobudzając je do produkcji specyficznych czynników wzrostu.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP są pochodzenia autologicznego – od pacjentki, ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego

Zabiegi stosuje się w celu poprawy wyglądu: